• E-czytanie – odpowiem na nie

          • Wszystkich zwolenników e-booków zachęcamy do korzystania z poniższych aplikacji i stron. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

            Wszystkie podane źródła są legalne. Większość z nich jest adresowana do różnych grup odbiorców – dla dzieci, młodzieży, dorosłych – i każdego, kto szuka wiedzy, rozrywki lub rozwija swoje hobby.

            Aplikacja mPOLONA

            Darmowa aplikacja mPOLONA z dostępem do milionów publikacji! Gotowe materiały do pobrania i udostępnienia (tekst promocyjno-informacyjny, film i grafikę z QR) znajdziesz TUTAJ.

            Biblioteki cyfrowe

            Biblioteki cyfrowe mają mnóstwo do zaoferowania. Począwszy od milionów zbiorów, intrygujących kolekcji, niesamowitych grafik, starych fotografii, a kończąc na autografach wybitnych twórców i historycznych mapach. Są bezpłatne i czynne bez przerwy. Jest jedno „ale”. Uzależniają od czytania i wciągają w poszukiwania kolejnych zbiorów.

            Gdzie szukać bezpłatnych źródeł z dostępem do publikacji? Skorzystaj z przygotowanych list:

            Opracowanie: Barbara Maria Morawiec, Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl)

             

        • Loteria fantowa
          • Loteria fantowa

          • ,,Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”.

            POMAGAMY!

            W lutym tego roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przeprowadził loterię fantową, której celem było wsparcie finansowe dla 1,5-rocznej Lenki Wójcik czekającej na poważną operację serca.

            Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły chętnie przynosili różne fanty. Były to m.in.: książki, zabawki, gry, biżuteria. Do akcji włączyli się również nasi najmłodsi milusińscy z przedszkola, którzy oddawali swoje ulubione zabawki dla chorej dziewczynki.

            Przeprowadzona akcja pokazała po raz kolejny, że mamy dobre serca i chcemy pomagać.

            Poprzez takie działania dzieci uczą się, jak w prosty sposób można uczynić wiele dobrego.

            Pieniądze zostały przekazane rodzicom Lenki. Dziewczynce życzymy dużo zdrówka, a jej rodzinie wytrwałości.

             

            Dziękujemy wszystkim- Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom za zrozumienie, życzliwość i okazane wsparcie.

                                                                                                      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

        • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
          • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

          • „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

            Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci  materiałów biurowych i tuszy lub tonerów.

            Akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" będzie trwała  do dnia 23.03.2024 r. , natomiast odbiór zebranego sprzętu jest zaplanowany w dniu 26.03.2024 r. 

             

        • Twórczo i niebanalnie na lekcjach języka polskiego
          • Twórczo i niebanalnie na lekcjach języka polskiego

          • ŚLADAMI STASIA I NEL –SKORZYSTAJ Z OFERTY NASZEGO BIURA PODRÓŻY

            Uczniowie klasy 6a i 6b podczas omawiania jednej z lektur szkolnych wcielili się w role pracowników – wymyślonego przez siebie - biura podróży i musieli przygotować ciekawą ofertę wyjazdu dla turystów. Zadaniem szóstoklasistów było zachęcić innych do odwiedzenia miejsc, w których byli podczas swojej wędrówki – Staś i Nel – bohaterowie książki „W pustyni i w puszczy”.

            Oto efekty ich pracy!

             

          • Niecodzienny sposób na lekturę – gry planszowe wykonane przez szóstoklasistów!

          • Uczniowie klasy 6A oraz 6B  (podczas zajęć dodatkowych) - pod kierunkiem p. Edyty Kopacz - mieli okazję pracować z lekturą w innowacyjny sposób. W czasie omawiania książki pracowali metodą projektu i w ramach tych działań przygotowali grę planszową – tematycznie związaną z omawianą lekturą.

            Musieli wykazać się pomysłowością, kreatywnością oraz znajomością tekstu. Udowodnili, że potrafią pracować w grupie i wspólnie realizować wyznaczone cele.

            Po wykonaniu zadania każda z grup otrzymała zadanie – sprawdzić, jak działa gra w praktyce: czy zasady są zapisane poprawnie, czy instrukcja jest spójna i logiczna, a pytania do lektury są właściwe.

            Bardzo zdolna młodzież! Brawo!

             

             

             

        • Wycieczka do Inowłodza
          • Wycieczka do Inowłodza

          • W czwartek 22 lutego uczniowie klasy V a uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii. Wybrali się na wycieczkę do Inowłodza, gdzie przenieśli się w czasie do XI wieku. Obejrzeli piękny, zbudowany w romańskim stylu, kościół św. Idziego ufundowany przez księcia Władysława Hermana jako wotum dziękczynne z okazji narodzin jego syna Bolesława Krzywoustego. Piątoklasiści mieli możliwość wejścia do kościoła i zapoznania się z jego historią, którą przedstawił im Pan Kościelny.

            Kolejnym zwiedzanym przez uczniów miejscem był XIV- wieczny zamek w Inowłodzu wybudowany przez króla Kazimierza Wielkiego. W czasie potopu szwedzkiego zamek uległ zniszczeniu i przestał pełnić funkcje obronne. Prace rekonstrukcyjne rozpoczęto dopiero w XXI wieku. Dziś zamek można zwiedzać, oglądać miejsca, w których dokonywano średniowiecznych tortur, można wejść na wieżę i zobaczyć piękną panoramę Inowłodza. Można też wziąć ślub. Uczniowie obejrzeli w zamku salę poświęconą Julianowi Tuwimowi, dla którego Inowłódz był bardzo ważnym miejscem. Zapoznali się tam z fragmentami jego twórczości. Opiekunkami uczniów podczas wycieczki były: p. dyrektor Bogusława Włodarczyk i p. Agnieszka Gierach.

            Lekcje historii i języka polskiego uczniowie piątej klasy zaliczyli na … piątkę.  

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          •                                         „Dom, w którym jest książka, jest przybytkiem słońca”

                                                                                                        Kornel Makuszyński

            Nasz szkolny przybytek słońca 21 lutego, w Dniu Języka Ojczystego, odwiedzili uczniowie klasy I a i I b. Wzięli udział w Pasowaniu na czytelnika.

            Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością bajek i baśni, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

            Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści uroczycie przyrzekli, że będą  szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Każdy  uczeń otrzymał na powitanie książkę Justyny Bednarek pt. ,,Wnuczka antykwariusza”. Książki te są prezentem dla naszej szkoły od Instytutu Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek’’. Milusińscy otrzymali również piękne zakładki przygotowane przez swoich starszych kolegów i koleżanki na lekcjach plastyki (za co serdecznie dziękujemy).

            Witamy naszych najmłodszych uczniów w gronie czytelników szkolnej biblioteki i serdecznie zachęcamy do czytania.

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          • 20 lutego 2024 roku w klasie I B obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Spotkanie miało na celu wzmocnienie więzi emocjonalnych z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku do dziadków i babć. W ten sposób dzieci uczą się sposobów wyrażania uczuć i szacunku do osób starszych. Zaproszeni goście mieli przyjemność wysłuchać wierszy, piosenek i scenek małych artystów. Następnie dziadkowie i babcie otrzymali prezenty i laurki wykonane przez wnuki. Święto umilił słodki poczęstunek.
            Uroczystość przygotowała i poprowadziła wychowawczyni pani Irena Rochala.

        • Walentynki w przedszkolu
          • Walentynki w przedszkolu

          • W środę 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu " Walentynki ". Dzieci  wspólnie z rodzicami w domach przygotowywały piękne kartki walentynkowe. Dzieci i wychowawczynie  tego szczególnego dnia ubrane były na czerwono. W salach każda z grup przygotowywała prace plastyczne w kształcie serc. W głównym holu przedszkola umieszczona została skrzynka na listy , która w dniu walentynek została otworzona, a kartki walentynkowe trafiły do rąk osób, do których były adresowane. Wspólnie rozmawialiśmy o tym jak można okazać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom. Podczas tej szczególnej uroczystości dzieci otrzymały słodki upominek wraz z życzeniami.

             

          • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

          •  

            Informacje dotyczące rekrutacji do przedszkola i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 znajdują się w zakładce Rodzice.

            W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny tel. 44 710 40 62.

        • Spotkanie autorskie
          • Spotkanie autorskie

          • 13 lutego 2024 r. gośćmi szkolnej biblioteki były: pisarka i poetka p. Barbara Szelągowska oraz ilustratorka książek dla dzieci p. Monika Jędrychowska. Panie spotkały się z wychowankami klas I-III.  Pani Barbara na podstawie opowiadania o Kasztanku wyjaśniła, w jaki sposób powstaje książka; omówiła etapy jej tworzenia od pomysłu do pojawienia się w księgarni. Pani Monika zaś przedstawiła tajniki tworzenia ilustracji do książek swojej przyjaciółki. Dzieci dowiedziały się, jaki jest proces ilustrowania tekstu – od pomysłu poprzez szkice i różne etapy obróbki komputerowej, do druku. Uczniowie rozwiązywali także zagadki i utworzyli hasło: SPOTKANIE AUTORSKIE. Na koniec mieli możliwość zakupienia książek autorstwa p. Szelągowskiej.

        • ZABAWA CHOINKOWA W PRZEDSZKOLU
          • ZABAWA CHOINKOWA W PRZEDSZKOLU

          • Noworoczna choinka w przedszkolu odbyła się 26 stycznia. Dzieci zaprezentowały się w pomysłowych strojach i przebraniach karnawałowych. Imprezę rozpoczęto powitaniem przedszkolaków i rodziców. Następnie dzieci tańczyły, chętnie się bawiły przy muzyce, zaś rodzice zadbali o poczęstunek i napoje. Wychowawczynie grup przedszkolnych zadbały o dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia. Zabawa przebiegła w miłej atmosferze. Już po całej zabawie dzieciaki udały się do domów rozpoczynając tym samym tegoroczne ferie.

            Życzymy wszystkim naszym wychowankom radosnych i bezpiecznych ferii.

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          • W środę 24.01 oraz w czwartek 25.01.2024r. w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowane przez uczniów z klas IIIa i IIIb. Dla licznie przybyłych zaproszonych gości, czyli babć i dziadków wnuczęta przygotowały specjalny program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wystawiły humorystyczne przedstawienie oraz zatańczyły przygotowane układy taneczne. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku - jednym ze wzruszenia, a innym ze śmiechu.

            Nie zabrakło też ciepłych życzeń skierowanych do honorowych gości. Dzieci poprzez wiersze i piosenki mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, jak ważną rolę odgrywają w ich życiu i choć w części podziękować im za trud włożony w wychowanie młodego człowieka. Wspaniała publiczność gromko oklaskiwała swoje wnuki, podziwiając ich talenty aktorskie.

            Na zakończenie zaproszeni goście i młodzi artyści wykonali pamiątkowe zdjęcia  i wspólnie zasiedli do słodkiego poczęstunku. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Szczęśliwe, uśmiechnięte  twarze kochanych babć i dziadków pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

            Dziękujemy wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

             

             

             

             

        • ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."
          • ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

          • Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. 19 stycznia odbył się w naszym przedszkolu KONCERT DLA BABCI I DZIADKA w wykonaniu przedszkolaków. Uroczystość prowadziła starsza koleżanka naszych milusińskich - Lena Pluta uczennica klasy VII. Babcie i dziadkowie podziwiali swoje wnuczęta, nagradzając wszystkich brawami.

        • Dzień Babci i Dziadka w klasie 1 A
          • Dzień Babci i Dziadka w klasie 1 A

          • Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. W dniu 18 stycznia  w naszej klasie odbyła się uroczystość z okazji „ Dnia Babci i Dziadka”.

            Uczniowie kl. I A wraz z wychowawczynią Jolantą Walas  przygotowali program artystyczny, aby podziękować babciom i dziadkom za dobro i wyrazić swoją miłość. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla wspaniałych gości.

            Występ wprawił wszystkich w radosny nastrój,  pojawiły się także łzy wzruszenia. Wnuczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym udały się do swoich babć i dziadków z życzeniami i miłym upominkiem.

            To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam jak ważne są spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

          • Zbiórka dla Lenki

          • "Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz".

            7 stycznia odbyła się pod kościołem w Czerniewicach zbiórka na leczenie Lenki Wójcik. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z wieloma schorzeniami. Aktualnie potrzebne są pieniądze na operację serca, która może być wykonana w Bostonie. W akcję włączyli się uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Michał Świech, Marcel Jasnowski, Adam Kozłowski, Filip Wasilewski, Agata Badowska, Julia Jędrychowicz, Aleksandra Koczywąs i Anna Makoviichuk. Akcję koordynowały panie: Teresa Bednarek i Agnieszka Brzeska. Jesteśmy mile zaskoczeni hojnością i wrażliwością mieszkańców naszej parafii, gdyż udało się zebrać sporą sumę pieniędzy.

          • „Tajemniczy zamek” - przedstawienie teatralne

          • W środę 10 stycznia 2024r.  uczniowie klasy III A wraz z opiekunami  udali się autokarem do Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim  na spektakl teatralny  pt. "Tajemniczy zamek". Ta baśń to interaktywne widowisko słowno - muzyczne z licznymi efektami wizualnymi i wspaniałą muzyką. W zamku pewnej dzielnej królewny mają miejsce tajemnicze zjawiska. Wszyscy zastanawiają się, jak rozwiązać narastające wciąż kłopoty. Nie pomagają nawet czary. Ale znajdujące się na widowni dzieci przychodzą z pomocą bohaterom bajki. Pewna część dochodów z biletów zostanie przekazana na rzecz osób niepełnosprawnych.

          • Spektakl teatralny ''Baśnie Andersena''

          • W dniu 9 stycznia uczniowie kl. I A I i  I B wybrali  się na wycieczkę do Rawy Maz. na spektakl  pt. „Baśnie Pana Andersena”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Spektakl był adaptacją kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści Hansa Christiana Andersena, który jako główny narrator prowadził dzieci w niezwykłą podróż w świat wrażeń i osobistych przeżyć. Aktorzy, oprócz opowiadania, za pomocą rekwizytów, kostiumów, tajemniczych działań, wprowadzali widza w magiczny świat, który jednocześnie był jak najbardziej zrozumiały dla uczniów wczesnych klas szkół podstawowych. 

             

          • Przedświąteczna wycieczka do fabryki bombek

          • W dniu 21.12.2023r. uczniowie klasy III A wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek SZKŁO-DEKOR w Piotrkowie Tryb.

            Dzieci poznały cały proces produkcji szklanych ozdób choinkowych zaczynając od dmuchalni szkła, gdzie w wysokiej temperaturze z kawałka szklanej rurki pracownicy fabryki tworzyli przepiękne bombki. Następnie obejrzeć można było produkowane ręcznie bombki o różnych kształtach. Szklane ozdoby trafiły do gorącej wody, w której poddane zostały srebrzeniu. Następnie bombka trafiła do lakierni, gdzie była zanurzona w barwniku o odpowiednim kolorze i dzięki temu przybrała warstwę gładką lub matową. Ostatnim etapem w produkcji bombek było dekorowanie.

            Na zakończenie naszej wycieczki odbyły się warsztaty, na których każdy mógł samodzielnie udekorować swoją bombkę. Na pamiątkę wycieczki dzieci otrzymały własnoręcznie wykonane szklane ozdoby. Na terenie fabryki znajdował się również sklep firmowy, w którym można było zakupić wiele różnorodnych, unikatowych szklanych okazów.

             

             

  • Galeria zdjęć

      brak danych