Ważne numery telefonów dla dzieci i dorosłych potrzebujących wsparcia
Indywidualne biegi przełajowe Województwa Łódzkiego - Aleksandrów Łódzki 03.10.2024 r.
W czwartek, 03.10.2024 r. odbyły się w Aleksandrowie Łódzkim (kompleks stadionowo-parkowy) wojewódzkie zawody w indywidualnych biegach przełajowych uczniów szkół podstawowych. Rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych: dzieci (do VI klasy włącznie) oraz młodzież szkolna (VII i VIII klasa).
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy VIII - PAŁĄGIEWICZ MARTYNA oraz SZYDŁOWSKA MAJA. W biegu chłopców w ramach Igrzysk młodzieży szkolnej biegał TOMASZ KUCHARSKI, również uczeń klasy VIII. Uczniowie ci prawo startu wywalczyli na zawodach powiatowych rozgrywanych wcześniej. Na linii startu ustawiły się najlepsze "piątki" z około 17 powiatów, w każdym biegu startowało około 85 zawodników.
Najlepszy wynik w biegu na 1000m uzyskała MARTYNA PAŁĄGIEWICZ zajmując IX miejsce w województwie łódzkim. W tym samym biegu MAJA SZYDŁOWSKA dobiegła do mety na XXII miejscu.
W biegu na 1500m TOMASZ KUCHARSKI został sklasyfikowany na 46 pozycji.
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów byli: KONRAD KĘPA i DAWID SZCZUR.
Sztafetowe biegi przełajowe Powiatu Tomaszowskiego - Tomaszów Mazowiecki 30.09.2024 r.
W poniedziałek odbyły się w Tomaszowie /niedaleko toru łyżwiarskiego/ powiatowe i międzygminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych uczniów szkół podstawowych. Rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych: igrzyska dzieci (do VI klasy włącznie) oraz młodzież szkolna (VII i VIII klasa). Pierwsze dwie sztafety na mecie uzyskiwały prawo startu w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się również w Tomaszowie Mazowieckim 08.10.2024 r. Reprezentacje składały się z 6 zawodników/zawodniczek oraz rezerwowych. W każdym biegu rywalizowało około 15 szkół z powiatu tomaszowskiego.
Podczas tych biegów bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny sztafetowe z naszej szkoły. Najlepszy wynik uzyskała drużyna Dziewcząt starszych. Ukończyła bieg na II miejscu i awansowała do półfinału wojewódzkiego.
Wyniki wszystkich drużyn sztafetowych oraz składy zespołów:
* Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewczęta (kl. VII-VIII).
II miejsce w zawodach powiatowych – awans do półfinału wojewódzkiego.
I miejsce w zawodach międzygminnych.
Skład drużyny: MARTYNA PAŁĄGIEWICZ, MAJA SZYDŁOWSKA, MAJA GROMEK, ANNA MINIATORSKA, MAŁGORZATA GOLEC, OTYLIA ŻELAZEK. Zawodniczkami rezerwowymi były: KAROLINA PRZYBOREK, WERONIKA WOJTKIEWICZ.
* Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopcy (kl. VII-VIII).
III miejsce w zawodach powiatowych.
II miejsce w zawodach międzygminnych.
Skład drużyny: TOMASZ KUCHARSKI, MATEUSZ LECHOWSKI, MACIEJ GODALA, MARCEL ŁOPATKA, KACPER KRUKOWSKI, GABRIEL ZIÓŁKOWSKI. Zawodnikiem rezerwowym był JAN LEWANDOWSKI
* Igrzyska Dzieci Dziewcząt (kl. VI i młodsze).
VII miejsce w zawodach powiatowych.
III miejsce w zawodach międzygminnych.
Skład drużyny: JULIA ŚWIDEREK, JULIA KUTA, MARTYNA KIELAN, JULIA TRĘBACZ, SANDRA SZADKOWSKA, NINA WOŹNIAK. Zawodniczkami rezerwowymi były: NIKOLA SZYMAŃSKA, JULIA SKROBISZ, PAULINA ŁYSAKOWSKA.
* Igrzyska Dzieci Chłopcy (kl. VI i młodsze).
VII miejsce w zawodach powiatowych.
III miejsce w zawodach międzygminnych.
Skład drużyny: MACIEJ MINIAK, JAKUB TROZNEK, NIKODEM LECHOWSKI, BŁAŻEJ ADAMCZYK, FILIP KOBYŁECKI, ALEKSANDER MARCJANIK. Zawodnikiem rezerwowym był WIKTOR MIELEWSKI.
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów oraz opiekunami na zawodach byli: KONRAD KĘPA i DAWID SZCZUR.
III Mistrzostwa Polski Młodzików - Kielce 29.09.2024
W niedzielę 29 września 2024, w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym Polskiego Związku Bilardowego ERG Bieruń w Kielcach rozegrane zostały III Mistrzostwa Polski Młodzików. Na starcie stanęło 36 zawodników - rocznik 2013-2016. Dziewczęta rywalizowały razem z chłopcami. UKS Promyk Czerniewice reprezentowały: Nikola Świderek, Weronika Lewandowska, Martyna Kielan, Julia Świderek, Julia Przeorska i Liliana Pasik. Wszystkie dziewczęta mają w tym roku na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe. Do najlepszej 16-ki rundy pucharowej dotarły: Nikola, Weronika i Lila. Losowanie nie było zbyt przyjazne, bo w pierwszym meczu pucharówki spotkały się Weronika z Nikolą. Do dalszej gry przeszła Nikola, ale w ćwierćfinale uległa Szymonowi Turkowskiemu z Kielc 1:3 i zajęła V miejsce. Weronika była IX. Znakomicie spisała się najmłodsza zawodniczka Promyka Liliana Pasik, która w tej rundzie pucharowej pokonała Oliwiera Sobczyka z Kielc 3:2, Jana Łaskiego z Jokera Tomaszów Maz.3:1 i przegrała 2:3 z późniejszym mistrzem Borysem Tomczakiem z UKS Fair Play Jaworzno. Bardzo cieszą wyniki najmłodszych bilardzistów. Podziękowania należą się rodzicom, którzy zapewnili dzieciom transport swoimi samochodami i spędzili z nimi 10 godzin na wyjeździe.
24
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Patronką tego wyjątkowego dnia została wybitna polska pisarka Janina Porazińska, a data obchodów – 29 września – nie jest przypadkowa, gdyż przypada na dzień jej urodzin.
Głośne czytanie to ważny element rozwoju językowego i emocjonalnego dzieci. Wspólne lektury pobudzają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i stymulują rozwój młodego człowieka. W naszej szkole do celebrowania tego święta zaprosiliśmy najstarszych i najmłodszych uczniów. Najstarszych zaangażowaliśmy do głośnego czytania, a najmłodszych do uważnego słuchania. Poznaliśmy m.in. przygody Mikołajka i jego rodziców, historię cioci Jadzi
i naszego ukochanego słonia w kratkę - Elmera. Dzięki Willy`emu Wonce – bohaterowi książki „Charlie i fabryka czekolady” – w bibliotece zapachniało czekoladą… Oby nasza przygoda z książką trwała jak najdłużej.5
Bilardowe Mistrzostwa Polski UKS w grach deblowych
Bilardowe Mistrzostwa Polski UKS w grach deblowych - odmiana 9-bil rozegrano w sobotę 28 września 2024 w Szkole Podstawowej TIKO w Rękoraju. Po raz pierwszy uczniowie szkół podstawowych wystąpili w tej formule. Bilardziści UKS Promyk Czerniewice grający w składzie Adrian Lewandowski i Krystian Kielan nie mieli sobie równych. Wygrali wszystkie mecze i zdobyli tytuł mistrzowski. Pokonali kolejno Arkadię Tczew II 3:0, UKS Kostomłoty 3:0, UKS Snikers Rękoraj II 3:1, UKS Snikers Rękoraj I 3:2 i w finale Trójkąt Rzeszów 3:0. Drugi zespół dziewcząt zajął V miejsce. Podczas uroczystości otwarcie mistrzostw obecni byli: wicemarszałek woj. łódzkiego Piotr Wojtysiak, prezes PZBil Dariusz Kobacki, sekretarz gminy Moszczenica Aneta Biesaga, wiceprezes stowarzyszenia TIKO Kamila Brylikowska, trener kadry narodowej juniorów Bogusław Bereżny- jednocześnie pełniący funkcję gospodarza imprezy, prezes Okręgowego Związku Sportu Bilardowego w Łodzi Adam Gajda, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZBil Paweł Galeja, licznie zgromadzeni trenerzy i rodzice zawodników. Dla najmłodszych bilardzistów radni gminy ufundowali pamiątkowe puchary. Otrzymali je: Julia Świderek (2014) z Czerniewic i Jakub Natkański (2016) z Łodzi. Szkoła w Rękoraju znana jest ze swojej gościnności. Tym razem na wszystkich czekały ciepłe i zimne napoje, ciasta, bułeczki, gorący żurek z kiełbasa i jajkiem oraz wypiekana na miejscu pizza. Świetnie wyposażony plac zabaw z "tyrolką" był miejscem na chwilę relaksu. Były baseny ze zjeżdżalnią, ale bez obaw ..... nie kapaliśmy się.
18
Indywidualne biegi przełajowe Powiatu Tomaszowskiego - Tomaszów Mazowiecki 25.09.2024 r.
W środę odbyły się w Tomaszowie /niedaleko toru łyżwiarskiego/ powiatowe i międzygminne zawody w indywidualnych biegach przełajowych uczniów szkół podstawowych. Rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych: igrzyska dzieci (do VI klasy włącznie) oraz młodzież szkolna (VII i VIII klasa). Pierwszych pięć osób na mecie uzyskiwało prawo startu na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Aleksandrowie Łódzkim 03.10.2024 r. Prowadzona także była klasyfikacja zespołowa podczas tych zawodów.
Podczas tych biegów bardzo dobrze zaprezentowali się biegacze i biegaczki z naszej szkoły. Kadra ta liczyła 30 osób.
Wyniki indywidualne, klasyfikacja zespołowa oraz składy drużyn podczas biegów:
* Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewczęta (kl. VII-VIII). W biegu na 1000m znakomicie pobiegły nasze 2 zawodniczki. I miejsce zajęła MARTYNA PAŁĄGIEWICZ, a IV miejsce MAJA SZYDŁOWSKA, a więc będą reprezentować naszą szkołę na zawodach wojewódzkich.
Skład drużyny: MARTYNA PAŁĄGIEWICZ, MAJA SZYDŁOWSKA, MAŁGORZATA GOLEC, OTYLIA ŻELAZEK, KAROLINA PRZYBOREK.
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt starszych: II miejsce w powiecie, I miejsce w zawodach międzygminnych.
* Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopcy (kl. VII-VIII). W biegu na 1500m I miejsce zajął TOMEK KUCHARSKI, czym wywalczył pewny awans na zawody wojewódzkie. Na wysokim IX miejscu ukończył bieg MATEUSZ LECHOWSKI.
Skład drużyny: TOMEK KUCHARSKI, MATEUSZ LECHOWSKI, KACPER KRUKOWSKI, MARCEL ŁOPATKA, MACIEJ GODALA.
Klasyfikacja drużynowa chłopców starszych: I miejsce w powiecie, I miejsce w zawodach międzygminnych.
* Igrzyska Dzieci Dziewcząt (kl. VI i młodsze). W biegu na 1000m najlepiej pobiegła MARTYNA KIELAN zajmując XXI miejsce. Jedna z głównych faworytek JULIA ŚWIDEREK biegnąca w czołówce, w połowie dystansu groźnie upadła poprzez popchnięcie przez inne zawodniczki biegu. Nasza najmłodsza reprezentantka szkoły nie była już w stanie ukończyć biegu, nabawiając się kontuzji pleców.
Skład drużyny: JULIA ŚWIDEREK, MARTYNA KIELAN, JULIA TRĘBACZ, JULIA SKROBISZ, PAULINA ŁYSAKOWSKA
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt młodszych: VII miejsce w powiecie, wysokie II miejsce w zawodach międzygminnych, biorąc pod uwagę nie ukończenie biegu przez Julię Świderek.
* Igrzyska Dzieci Chłopcy (kl. VI i młodsze). W biegu na 1000m najlepiej pobiegli MACIEJ MINIAK zajmując VIII miejsce oraz ALEKSANDER MARCJANIK, który ukończył bieg na XIII miejscu.
Skład drużyny chłopców młodszych: MACIEJ MINIAK, ALEKSANDER MARCJANIK, FILIP KRUKOWSKI, JAKUB TRZONEK, MIELEWSKI WIKTOR
Klasyfikacja drużynowa chłopców młodszych: III miejsce w powiecie, I miejsce w zawodach międzygminnych.
GRATULACJĘ DLA CAŁEJ KADRY UCZNIÓW ZSP CZERNIEWICE
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów oraz opiekunami na zawodach byli: KONRAD KĘPA i DAWID SZCZUR.
Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z policjantami
26 września 2024 r. naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komisariatu policji w Czerniewicach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzielnicowy asp.sztab. Łukasz Wójtowicz i post. Bartek Węglarski. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację z tym związaną.
Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali i omówili niektóre znaki drogowe. Przypominali również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. W ramach zajęć profilaktycznych uczniowie obejrzeli krótki film edukacyjny. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było wręczenie przez policjantów wszystkim uczniom uczestniczącym w spotkaniu opasek odblaskowych .
11
Wycieczka Trójmiasto-Malbork
W dniach 18-20 września 2024 r uczniowie klasy 8a, 8b i 8c naszej szkoły z wychowawczyniami – Moniką Stępniak, Katarzyną Jankowską, Agnieszką Borzęcką-Kępa oraz panią Urszulą Rybak, wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta i Malborka. Wycieczka odbyła się w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Podróże z klasą”.
Pierwszym punktem wycieczki był Sopot, gdzie uczniowie poznali historię oraz ciekawostki dotyczące tego malowniczego nadmorskiego kurortu, przeszli się jego uliczkami oraz najdłuższym molo nad Morzem Bałtyckim. Kolejnym miejscem jakie odwiedzili uczniowie pierwszego dnia swojej wycieczki była Gdynia. Mieli tam okazję podziwiać prawdziwy zabytek klasy zerowej – polski niszczyciel ORP Błyskawica, trójmasztowy żaglowiec szkolny „Dar Pomorza” oraz jego następcę – „Dar Młodzieży”, cumujący akurat w gdyńskim porcie.
Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem, a następnie rejs galeonem na Westerplatte, gdzie uczniowie obejrzeli pozostałości po dawnym garnizonie, Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz, dzięki niezwykle ciekawej narracji przewodnika, zapoznali się z faktami historycznymi dotyczącymi wybuchu II wojny światowej.
Wyjeżdżając z Gdańska, trzeciego dnia wycieczki, młodzież udała się do Malborka. Tam zwiedzała gotycki zamek wzniesiony przez Krzyżaków, będący jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej.
9
Wycieczka Kraków - Wieliczka
Uczniowie klas szóstych zaczęli nowy rok szkolny od pełnego wrażeń wydarzenia. W dniach 16, 17 i 18 września 2024 roku wybrali się na wycieczkę do stolicy Małopolski.
Swoją wędrówkę rozpoczęli od wizyty w interaktywnym muzeum Rynku Podziemnego- prawdziwej skarbnicy wiedzy o przeszłości Krakowa. Następnie obejrzeli najważniejsze zabytki grodu Kraka: Kościół Mariacki, Sukiennice, Katedrę Wawelską, Collegium Maius.
Kolejnego dnia podziwiali na Wawelu prywatne apartamenty królewskie, odpoczywali w Ogrodach oraz spacerowali uliczkami krakowskiego Kazimierza. Niesamowitych wrażeń dostarczyła wszystkim wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce. Opowieści przewodnika o pracy w kopalni, solne rzeźby, a przede wszystkim Kaplica św. Kingi oczarowały zwiedzających.
W drodze powrotnej wybraliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie zwiedziliśmy Jaskinię Łokietka- największą spośród wszystkich znanych na terenie parku. Ostatnim punktem programu był spacer Doliną Prądnika do Bramy Krakowskiej.
Wycieczka została dofinansowana ze środków pozyskanych w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej - „Podróże z klasą”. Opiekunkami były panie: Katarzyna Kowalczyk, Bożena Tracz, Monika Trzonek i Marzena Wójciak.
6
Koduj z gigantami
Pomoc powodzianom
Do akcji pomocy powodzianom włącza się również nasza szkoła. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce na rzecz Przedszkola Publicznego nr 3 w Paczkowie w powiecie nyskim.
Wycieczka klas trzecich
W dniu 11 września 2024 roku uczniowie klas 3A i 3B naszej szkoły z wychowawczyniami – Teresą Bednarek i Agnieszką Brzeską oraz opiekunkami – Marzeną Jasnowską i Aleksandrą Staszewską, wyjechali na dwudniową wycieczkę. Wycieczka ta odbyła się w ramach programu „Podróże z klasą”, dzięki któremu uczniowie mieli okazję poznać region małopolski.
O umówionej godzinie wszyscy czekali przed budynkiem szkoły, by zająć miejsce w autokarze i udać się na południe naszego kraju.
Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w Ojcowskim Parku Narodowym. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem i spaceru doliną Prądnika. Uczestnicy zobaczyli zamek na Pieskowej Skale, czyli jedną z warowni na Szlaku Orlich Gniazd oraz Maczugę Herkulesa. Ten ponad 25 metrowej wysokości ostaniec z twardego wapienia wznosi się nad doliną Prądnika tuż przy zamku.
Drugim punktem podróży było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Podzieleni na dwie grupy zeszliśmy z przewodnikami w dół pokonując 378 schodów. Przemierzając trasę turystyczną podziwialiśmy wykute w soli podziemne komory, w tym przepiękną Kaplicę św. Kingi, unikalne solne rzeźby – m. in. Jana Pawła II czy Józefa Piłsudskiego, dawne narzędzia i górnicze maszyny oraz jeziora solne. Podczas wędrówki poznaliśmy historię zabytkowej kopalni, której początki sięgają czasów średniowiecza, dowiedzieliśmy się o tradycjach i obyczajach wielickich górników. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które dostawali wyczerpujące odpowiedzi. Znalazł się również czas na odpoczynek oraz kupno pamiątek. Z podziemi kopalni na powierzchnię wyjechaliśmy windą w starym szybie górniczym i udaliśmy się do autokaru. Następnie zakwaterowaliśmy się w hotelu w Krakowie.
Następnego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy do centrum miasta, by zwiedzać najpiękniejsze miejsca i atrakcje dawnej stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru na wzgórze wawelskie. Najpierw udaliśmy się do Katedry Wawelskiej, gdzie m.in. zobaczyliśmy Groby Królewskie znajdujące się w kryptach pod katedrą. Schodami z zakrystii Katedry udaliśmy się na wieżę Zygmuntowską, skąd podziwialiśmy rozległą panoramę Krakowa oraz wiszący pośród pięciu innych, największy polski dzwon - Zygmunt. Z Wawelu udaliśmy się pod pomnik Smoka Wawelskiego. Nie mogło też zabraknąć pamiątkowych zdjęć, które wszyscy z ochotą w tym miejscu sobie robiliśmy.
Następnie zwiedzaliśmy historyczny zespół miasta Krakowa oglądając Planty, okno Papieskie, ulice i krakowski Rynek Główny. Podziwialiśmy również wspaniałe wnętrze Kościoła Mariackiego ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Punktualnie o 12.00 zebraliśmy się na Rynku, by wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej. Zachwycił nas również widok Sukiennic z pięknymi arkadami i kramami, gdzie mogliśmy zakupić pamiątki i prezenty dla bliskich.
Po wyczerpującym dniu pełnym kolejnych wrażeń wsiedliśmy zmęczeni do autokaru w drogę powrotną do domu. Podróż do Czerniewic minęła nam bardzo szybko. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do spragnionych opowieści rodziców.
13
„Sprzątanie Świata-Polska 2024''
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerniewicach kolejny raz przystąpili do akcji „Sprzątanie Świata- Polska 2024”, której tegoroczne hasło brzmi „Na straży czystej ziemi”. Akcja zjednoczyła tych, którym nie jest obojętny los i wygląd naszego środowiska. Główny cel „Akcji Sprzątania Świata’’ to promocja idei nieśmiecenia w naturze oraz promowanie selektywnej zbiórki odpadów.
W związku z akcją niektórzy uczniowie wykonali plakaty, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym i zaprezentowane całej społeczności szkolnej. Plakaty zostały wykonane pod opieką p. Agaty Dziedzińskiej. Na tablicy informacyjnej uczniowie znaleźli informacje na temat akcji, czym jest selektywna zbiórka odpadów i recykling, a także wskazówki na temat bezpieczeństwa podczas sprzątania wyznaczonych terenów.
20 września uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawice i worki na śmieci wyruszyli w teren, aby posprzątać okolice szkoły, park, pobliski las i główne ulice Czerniewic. Podczas sprzątania nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy i nauczyciele.
Urząd Gminy dostarczył worki i rękawice oraz zadbał o odbiór zebranych odpadów z miejsc zbiórki.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, za to, że pomagają troszczyć się o Planetę stojąc na straży Czystej Ziemi.
Koordynatorzy szkolnej akcji Sprzątanienie Świata: Anna Kurzawa i Lidia Skoneczna.
22
Junior Tour 22.09.2024 Łódź
W niedzielę 22.09.2024 w łódzkim klubie Frame rozegrany został III turniej ogólnopolski Mak Marketing Junior Tour. W zawodach wzięło udział 144 bilardzistów z całej Polski. W grupie 39 dziewcząt znakomicie zaprezentowała się zawodniczka UKS Promyk Czerniewice 10-letnia Nikola Świderek, która zajęła III miejsce. Obok niej na podium stanęły 16 i 17 letnie utytułowane zawodniczki, takie jak: Amelia Mikołajewska UKS Bila Piechcin - Mistrzyni Polski UKS, Julia Babica Akademia Bilardowa Rokietnica - Mistrzyni Polski Juniorów, czy Oktawia Brodecka UKS Pałuki Żnin, medalistka ostatnich Mistrzostw Europy w Słowenii. Marta Staroń z Promyka także dotarła do rundy pucharowej i zajęła tam IX miejsce, dwukrotnie ulegając Julii Babicy 1:3. Weronika Lewandowska, Martyna Kielan, Julia Przeorska nie weszły do rundy pucharowej i zajęły XVII miejsce, ale na swoim koncie odnotowały cenne zwycięstwa z medalistkami ostatnich mistrzostw Polski UKS w Kielcach i wykluczyły je z dalszej gry.
5
Mistrzostwa Polski UKS w Kielcach
W dniach 16-18.09.2024 w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski UKS w pool bilard w grach indywidualnych i drużynowych. UKS Promyk reprezentowali: Marta Staroń, Maciej Godala, Krystian Kielan - juniorzy starsi, Martyna Kielan, Weronika Lewandowska, Nikola Świderek, Adrian Lewandowski - pupile. Marta Staroń zdobyła brązowy medal, ale je droga do półfinału była trudna. Po pierwszym wygranym meczu z Zuzanną Pacanowską UKS Bila Piechcin 3:0 musiała uznać wyższość Magdy Bierzgalskiej z Pub Duet Tomaszów Maz. Chociaż dominowała w zagraniach przy stole nie kończyła partii zostawiając bilę nr 9 w łuzie. Po lewej stronie drabinki pokonała kolejno zawodniczki UKS Dragon Janowiec Wielkopolski Anastazję Muślewską 3:2, Kalinę Muślewską 3:1 i Klaudię Pietruszewską z Piechcina 3:1. Półfinał rozegrany w godzinach wieczornych dał ponownie zwycięstwo wypoczętej tomaszowiance. Marcie należą się wielkie gratulacje za determinację i wolę walki o medal. Krystian Kielan zajął IX miejsce, Maciej Godala XVII. W kategorii pupili tytuł Adrian Lewandowski zajął IX miejsce. W grupie pupilek najwyżej uplasowała się Nikola Świderek - V miejsce, która w eliminacjach szybko pokonała Aleksandrę Lupę UKS Dragon Janowiec Wielkopolski 3:0 i wygrała dwa kolejne mecze 3:1 i 3:0, ale w ćwierćfinale role sie odwróciły i w wyrównanym meczu uległa 2:3 późniejszej mistrzyni z Janowca. Weronika Lewandowska była IX, Martyna Kielan XXV. Dziękujemy rodzicom za transport do domu.
15
Zebranie z rodzicami
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 07.09.2024 - Srock
Bilardowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików rozegrano w sobotę 7 września 2024 r. w klubie ULKS Dragon Srock. Na starcie stanęło 26 najmłodszych bilardzistów rocznika 2013-2015. Byli z nimi opiekunowie i trenerzy sekcji bilardowych oraz rodzice. Organizatorem i jednocześnie gospodarzem mistrzostw był prezes Okręgowego Związku Bilardowego w Łodzi Adam Gajda. Rywalizacja była o tyle ciekawa, że w kategorii młodzik zawsze grają ze sobą chłopcy i dziewczęta. Poziom zawodów był wysoki, co zauważył trener kadry narodowej juniorów Bogusław Bereżny, a mówił o tym wręczając medale prezes PZBil Dariusz Kobacki. Znakomicie zaprezentowały się dziewczęta UKS Promyk Czerniewice. Tytuł wicemistrzowski zdobyła najmłodsza zawodniczka 9 -letnia Liliana Pasik, która dwukrotnie uległa tylko mistrzowi z Tomaszowa Maz. Antkowi Iwanickiemu -11 lat. Weronika Lewandowska - 10 lat - zajęła III miejsce. Ubiegłoroczna brązowa medalistka MMM 10-letnia Nikola Świderek była V, Julia Przeorska - 9 lat - zajęła V miejsce, Martyna Kielan - IX miejsce. Być może zobaczymy ich wszystkich 29 września 2024r. w Kielcach, podczas III Mistrzostw Polski Młodzików. Dziewczęta z Promyka solidnie przepracowały okres wakacyjny. Na osiągnięcie tak dobrych wyników wpłynęło wyjazdowe zgrupowanie treningowe w Międzynarodowym Centrum Szkolenia Polskiego Związku Bilardowego ERG Bieruń w Kielcach i współpraca z Katarzyną Wesołowską - Mistrzynią Europy. W zgrupowaniu wzięło udział 9 zawodników Promyka wraz z rodzicami. Współpraca trwa, tym bardziej jest owocna, że nasi bilardziści mają do dyspozycji nowo serwisowane stoły, na których jest wymienione sukno i bandy. W dniach 16-18 września reprezentacja UKS Promyk będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Polski UKS w Kielcach w grach indywidualnych i drużynowych.
9
Informacja
Od dnia 9 września (poniedziałek) będzie można jeść obiady na stołówce szkolnej. Prosimy rodziców o wypełnienie deklaracji na obiady i przekazanie jej na stołówkę.
Rozkład autobusów od dnia 3 września
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie