• Mistrzostwa międzygminne oraz mistrzostwa powiatu tomaszowskiego w sztafetach lekkoatletycznych

          • W dniu 10.05.2024 w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się mistrzostwa międzygminne oraz mistrzostwa powiatu tomaszowskiego w sztafetach lekkoatletycznych. Odbywały się one w dwóch grupach wiekowych: Igrzyska Młodzieży Szkolnej /IMS/ czyli klasa VII i VIII oraz Igrzyska Dzieci /ID/ czyli klasa VI i młodsi. Starsi uczniowie /IMS/ biegali sztafetę 4x100m i sztafetę olimpijską /800m-400m-200m-100m/ a młodsi uczniowie sztafetę 4x100m oraz sztafetę szwedzką /400m-300m-200m-100m/. Nasi uczniowie /29 osób/ startowali we wszystkich 8 sztafetach i uzyskali sporo dobrych wyników:

            1. Sztafeta 4x100m dziewcząt IMS /Małgorzata Golec, Milena Skoneczna, Wiktoria Galińska, Alicja Dudek/ zdobyła I miejsce w zawodach międzygminnych oraz III w zawodach powiatowych.
            2. Sztafeta 4x100m chłopców IMS /Brajan Heleniak, Jakub Szadkowski, Tomasz Kucharski, Marcel Łopatka/ zdobyli II miejsce w zawodach międzygminnych oraz IV w zawodach powiatowych.
            3. Sztafeta olimpijska dziewcząt IMS /Martyna Pałągiewicz, Maja Szydłowska, Wiktoria Galińska, Milena Skoneczna/ zdobyła I miejsce w zawodach międzygminnych oraz II w zawodach powiatowych.
            4. Sztafeta olimpijska chłopców IMS /Mateusz Lechowski, Gabriel Ziółkowski, Tomasz Kucharski, Marcel Łopatka/ zdobyli II miejsce w zawodach międzygminnych oraz III w zawodach powiatowych.
            5. Sztafeta 4x100m dziewcząt ID /Karolina Przyborek, Maja Cukier, Iga Siwczak, Nikola Szymańska/ zdobyła II miejsce w zawodach międzygminnych oraz IV w zawodach powiatowych.
            6. Sztafeta 4x100m chłopców ID /Wojciech Jacak, Aleksander Marcjanik, Błażej Adamczyk, Jan Kobyłecki/ zdobyli III miejsce w zawodach międzygminnych oraz VII w zawodach powiatowych.
            7. Sztafeta szwedzka dziewcząt ID /Julia Trębacz, Otylia Żelazek, Iga Siwczak, Nikola Szymańska/ zdobyła II miejsce w zawodach międzygminnych oraz IV w zawodach powiatowych.
            8. Sztafeta szwedzka chłopców ID /Mikołaj Miniak, Maciej Miniak, Filip Krukowski, Aleksander Marcjanik/ zdobyła III miejsce w zawodach międzygminnych oraz VIII w zawodach powiatowych.

                        Nauczycielami przygotowującymi uczniów do tych zawodów byli KONRAD KĘPA i WITOLD SZALIŃSKI.

                      Poniżej zdjęcia z mistrzostw powiatu w sztafetach lekkoatletycznych:

          • Challenge w bibliotece

          • Uczniowie klas I-III wzięli udział w challenge’u bibliotecznym, który rozpoczął
            się pierwszego dnia wiosny, a zakończył 6 maja. Ich zadanie polegało na
            codziennym czytaniu książki i kolorowaniu wiosennych listków w Dzienniku
            młodego czytelnika. Wyzwanie okazało się dość trudne i wymagające.
            Najwytrwalsi czytelnicy przynieśli swoje dzienniczki do biblioteki. Tu
            otrzymali drobne upominki i zachętę do dalszego czytania. Zobowiązali się, że będą często odwiedzać szkolną bibliotekę.będą często odwiedzać szkolną bibliotekę.

        • Wycieczka do Inowłodza
          • Wycieczka do Inowłodza

          • Sladami swoich kolegów i koleżanek z klasy równorzędnej podążyli uczniowie klasy V b udając się na wycieczkę do Inowłodza. Wiosenny wietrzyk przeniósł ich w czasy średniowiecza i pozwolił – przy wsparciu przewodników – obejrzeć i wysłuchać historii kościoła św. Idziego oraz zamku ufundowanego przez Kazimierza Wielkiego. Słodkim podsumowaniem wyprawy żaków były lody zakupione w pobliskiej Spale. Taka lekcja historii na pewno na długo zostanie w ich pamięci

        • Mistrzostwa Polski Juniorów Kielce 01.05-05.05.2024
          • Mistrzostwa Polski Juniorów Kielce 01.05-05.05.2024

          • Najważniejsza juniorska impreza bilardowa, jaka są Mistrzostwa Polski Juniorów, miała miejsce w Kielcach w dniach 01.05-05.05.2024. Kto mógł wziąć w niej udział? Najlepsi bilardziści z ogólnopolskiego rankingu Junior Tour - tu liczyły się punkty uzyskane w 4 turniejach (chłopcy grali w odmiany 8-bil, 9-bil, 10-bil i 14/1, dziewczęta 8-bil i 10-bil) , najlepsi zawodnicy Wojewódzkich Młodzieżowych Lig Bilardowych (5 turniejów) oraz zwycięzcy eliminacji regionalnych. UKS Promyk Czerniewice reprezentowali w kategorii juniorów młodszych (rocznik 2008-2012): Krystian Kielan (ranking Junior Tour), Maciej Godala (lider Ligi Wojewódzkiej), Adrian Lewandowski (eliminacje ), Marta Staroń (ranking Junior Tour), w kategorii juniorek starszych Martyna Rybak (ranking Junior Tour). I to właśnie Martyna Rybak, absolwentka naszej szkoły, a obecnie uczennica III klasy I LO w Tomaszowie Maz. na zakończenie juniorskiej kariery zdobyła brązowy medal w odmianę 10-bil i zajęła V miejsce w odmianę 9-bil.  Przez 9 lat startów wielokrotnie stawała na podium ogólnopolskich imprez zdobywając łącznie 2 medale Mistrzostw Polski Juniorów (2022, 2024), 2 medale Indywidualnych Mistrzostw Polski UKS (2016 - Kętrzyn, 2021-Kielce), 6 medali Drużynowych Mistrzostw Polski UKS ( 2016  Kętrzyn - srebrny, 2017 Kostomłoty - złoty, 2018 Kraków - brązowy, 2020 Tomaszów Maz. -brązowy, 2021 Kielce - brązowy, 2022 Krotoszyn - złoty), 2 medale - złoty i brązowy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, 2 medale - złoty i brązowy ogólnopolski Junior Tour Łódź 2023, kilkadziesiąt medali ligi wojewódzkiej. Marta Staroń grała w odmianę 9-bil i w swoim debiucie zajęła IX miejsce. Dla chłopców to też były pierwsze mistrzostwa tej rangi. Spotykali się przy stołach z utytułowanymi zawodnikami, medalistami Mistrzostw Europy, Mistrzami Polski, grającymi w klubach I ligi bilardowej. W odmianę 9-bil Adrian  zajął wysokie IX miejsce na 32 zawodników, Maciej był XIII, a Krystian XVII. Debiut zaliczony. Serdeczne podziękowanie dla rodziców Martyny, Krystiana, Marty, Adriana i Maćka, którzy zapewnili nam dowóz  do Kielc i z powrotem do domu. Hotel Faraon był bardzo przyjazny i stylowy. Teraz przed bilardzistami Promyka okres przygotowań do II turnieju Junior Tour 26 maja, do III turnieju WMLB w Łodzi, a przede wszystkim do wrześniowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Srocku (rocznik 2013-2015) oraz Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski UKS  w Kielcach ( rocznik 2008-2010) juniorzy młodsi i (2011-2016) młodzik-pupil.

        • ZSP Czerniewice organizatorem  zawodów międzygminnej w piłce nożnej dziewcząt – 07.05.2024 r.
          • ZSP Czerniewice organizatorem zawodów międzygminnej w piłce nożnej dziewcząt – 07.05.2024 r.

          • Na boisku „Orlik” w Czerniewicach odbyły się zawody międzygminne w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII – VIII). Naszą szkołę reprezentowały głównie dziewczęta z młodszych klas. Pomimo dużej różnicy wieku nasze najmłodsze zawodniczki nie przestraszyły się dużo starszych przeciwniczek i zdecydowanie wygrały turniej – zwyciężając w 2 meczach (3-1, 5-0) oraz jeden remisując (0-0).

            Tabela końcowa zawodów:

            1. Czerniewice - 7pkt.

            2. Budziszewice - 4pkt.

            3. Lubochnia - 4pkt.

            4. Wiaderno - 1pkt.

             

            Kadra naszej szkoły: Milena Skoneczna, Maja Szydłowska, Iga Siwczak, Maja Gromek, Justyna Kozera, Zuzanna Czyżykowska, Julia Trębacz, Marcelina Cukier, Nikola Świderek, Julia Świderek.

            Sędzia główny: Konrad Kępa

            Trenerzy prowadzący: Konrad Kępa i Witold Szaliński

        •   Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

          • 29 kwietnia 2024r. uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od spotkania z przewodnikiem i spaceru po Starym Mieście. Tu zobaczyli: Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pomnik Syrenki, zabytkowe kamienice oraz Barbakan, poznali legendę o warszawskim Bazyliszku, dotykali Magicznego Dzwonu spełniającego marzenia. Pani przewodnik przedstawiła im też historię Pomnika Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. W programie wycieczki mieli również zwiedzanie Stadionu Narodowego. Pokonując trasę „ Piłkarskie emocje” każdy miał szansę poczuć się jak piłkarz, który przygotowuje się do meczu na tym stadionie.

                Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli uczyć się przez zabawę, samodzielnie przeprowadzać różne eksperymenty i doświadczenia. Pełni wrażeń i w doskonałych humorach wrócili do swoich domów.

          • ZFŚS – informacja dla pracowników, emerytów, rencistów ZSP w Czerniewicach

          • Od 7 maja 2024 r. obowiązuje nowy regulamin ZFŚS. Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem zamieszczonym w zakładce O szkole/Dokumentacja szkoły/Regulamin ZFŚS ZSP.

            Prosimy o złożenie w terminie do 15 maja 2024 r. oświadczeń o sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej za 2023 r. oraz wniosków o dofinansowanie wypoczynku zorganizowanego we własnym zakresie – „wczasy pod gruszą".  

            Zgodnie z § 20 ust. 2 nowego regulaminu ww. dokumenty można składać:

            1) osobiście u Pracodawcy lub Sekretarza Komisji ZFŚS (w księgowości),

            2) w sekretariacie w zamkniętej kopercie z wyraźnym opisem „Sprawa dotyczy ZFŚS",

            3) za pośrednictwem poczty tradycyjnej (z wyraźnym opisem na kopercie „Sprawa dotyczy ZFŚS),

            4) za pośrednictwem poczty elektronicznej (na adres mailowy Pracodawcy: b.wlodarczyk@czerniewice.pl lub Sekretarza Komisji Socjalnej: w.pasik@czerniewice.pl), jeżeli będzie możliwe ustalenie tożsamości osoby, która wniosek wysłała (dokument podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym).


            Zalacznik_nr_2_regulamin_ZFSS_2024_wczasy_pod_grusza.pdf

            Zalacznik_nr_3_regulamin_ZFSS_2023.pdf

        • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważne wydarzenie w historii Polski. 3 maja 1791 roku Sejm Wielki uchwalił Konstytucję, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie. Miała na celu zreformować ustrój Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz zmienić Rzeczpospolitą z monarchii elekcyjnej na dziedziczną, ograniczyć demokrację szlachecką oraz przyznać pewne prawa osobiste mieszczanom i szlachcie. Konstytucja opierała się na projektach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który był zwolennikiem reform. Wokół niego skupiło się wielu polityków i myślicieli tamtego czasu. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym już dwa dni po uchwaleniu konstytucji. O 233 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3- go Maja przypomnieli swoim kolegom i koleżankom uczniowie klas IVB i VIB. Z tej okazji zaprosili ich do wirtualnego escape roomu  i wspólnie z nimi poszukiwali zaginionego oryginału Konstytucji 3- go Maja. Żeby zdobyć szyfr niezbędny do odzyskania Konstytucji 3- go Maja należało odbyć wirtualny spacer po Zamku Królewskim, odnaleźć wskazówki i rozwiązać zagadki m.in. odpowiedzieć na pytania dotyczące okoliczności uchwalenia konstytucji, rozpoznać postaci na obrazie Jana Matejki, zagrać w memory i ułożyć puzzle. Wszystkim klasom udało się zakończyć misję sukcesem. Mamy nadzieję, że taka lekcja historii, której pomysłodawcami byli uczniowie klasy IVB i VIB oraz nauczyciele: Renata Jakubczyk, Wioleta Środa i Barbara Stanisławska na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

          • Dzień bez plecaka

          • W piątek 26 kwietnia samorząd uczniowski zainicjowała akcję "Dzień bez plecaka", który jest coraz bardziej popularny w naszych szkołach. Uczniowie w tym dniu swoje książki, zeszyty i przybory szkolne zapakowali do przeróżnych przedmiotów. Znalały się tam między innymi: koszyki sklepowe, wiadra, taczka, poduszki, lodówka turystyczna, samochodziki, walizki a nawet wok. Pomysłowość uczniów wywoływała dużo uśmiechu na ich twarzach.

        • Kodowanie na dywanie
          • Kodowanie na dywanie

          • 24 kwietnia grupa przedszkolaków uczestniczyła w lekcji otwartej w ramach innowacji pedagogicznej „Kodowanie na dywanie” prowadzonej przez panią Monikę Trzonek. W trakcie zajęć przedszkolaki odkodowywały obrazek na macie do kodowania, jak również w aplikacji online. Odkodowanym obrazkiem na macie był kot, główny bohater aplikacji do nauki programowania Scratch, której nasze przedszkolaki będą się uczyć już w klasie pierwszej. W zajęciach wykorzystany był również robot  Dash, który zagrał dzieciom melodię „Wlazł kotek na płotek”. Następnie przedszkolaki same grały tą melodię używając do tego klawiatury      z owoców i warzyw. Naśladujący klawiaturę zestaw MakeyMakey pozwolił poznać, że świat jest pełen przewodzących prąd przedmiotów i materiałów, a stworzony obwód muzyczny i odpowiedni program może zastąpić pianino. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały i aktywnie brały w nich udział.

        • Mistrzostwa województwa łódzkiego w indywidualnych biegach przełajowych zrzeszenia LZS /Wolbórz 24.04.2024/:
          • Mistrzostwa województwa łódzkiego w indywidualnych biegach przełajowych zrzeszenia LZS /Wolbórz 24.04.2024/:

          •           24 kwietnia odbyły się w Wolborzu mistrzostwa województwa łódzkiego w indywidualnych biegach przełajowych zrzeszenia LZS. Naszą szkołę reprezentowało 9 osób -  najlepsi biegacze i biegaczki z drużynowych mistrzostw powiatu. Osiągnęli oni bardzo dobre wyniki, plasując się zawsze na czołowych pozycjach. W każdym biegu startowało 35-60 zawodników. I tak:

            - 8 miejsce ŚWIDEREK JULII oraz 13 miejsce TRĘBACZ JULII w biegu na 600m dziewcząt klas III i IV.

            - 3 miejsce /brązowy medal/ KOBYŁECKIEGO JANA oraz 10 miejsce ADAMCZYKA BŁAŻEJA w biegu na 800m chłopców klas III i IV.

            - 5 miejsce MINIAKA MIKOŁAJA w biegu na 1000m chłopców klas V-VI.

            - 5 miejsce PAŁĄGIEWICZ MARTYNY i 9 miejsce SZYDŁOWSKIEJ MAI w biegu na 1000m dziewcząt klas VII i VIII.

            - 5 miejsce LECHOWSKIEGO MATEUSZA i 9 miejsce KUCHARSKIEGO TOMASZA w biegu na 1500m chłopców klas VII i VIII.

                      Nauczycielami przygotowującymi uczniów do tych zawodów byli KONRAD KĘPA i WITOLD SZALIŃSKI.

                      Poniżej zdjęcia z mistrzostw województwa w indywidualnych biegach przełajowych zrzeszenia LZS:

             

                  

        • Warsztaty pszczelarskie
          • Warsztaty pszczelarskie

          •      We wtorek 23 kwietnia 2024r. r klasy I A i I B uczestniczyły w Edukacyjnych Warsztatach Pszczelarskich.  Była to niezwykła lekcja przyrody, podczas której uczniowie zdobyli wiedzę  i umiejętności z dziedziny pszczelarstwa     i życia pszczół. W części teoretycznej, przeplatanej licznymi ciekawostkami i pokazami praktycznymi, dzieci dowiedziały się między innymi: kto zamieszkuje ul  i jakie funkcje pełnią w ulu poszczególne pszczoły, poznały budowę ula, oglądały przedmioty niezbędne w pracy pszczelarza, dowiedziały się jak powstaje miód i jak wygląda jego droga do słoiczka. 

            . Praktyczna część warsztatów obejmowała  przygotowanie przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego. Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymało dyplom młodego pszczelarza oraz słoiczek miodu.

             

        • Eko pokaz mody
          • Eko pokaz mody

          • W naszym przedszkolu odbył się niezwykły pokaz mody ekologicznej. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały pomysłowe stroje wykonane wraz z rodzicam z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu: m.in. kartony, worki, gazety, butelki itd. Przedszkolaki doskonale sprawdziły się w rolach modeli i modelek, a także udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze. Celem tego nietypowego pokazu było podnoszenie świadomości ekologicznej, propagowanie idei czystego środowiska, pokazanie innym, że śmieci mogą zyskać drugie życie oraz możliwość pokazania talentu twórczego dzieci i ich rodziców. Wszyscy uczestnicy biorący udział w tym niezwykłym pokazie zostali nagrodzeni skromnymi upominkami. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaprojektowanie, wykonanie i zaprezentowanie przepięknych, oryginalnych ekologicznych strojów. Byliście wspaniali !

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia 2024 roku uczniowie klas I -  III ZSP w Czerniewicach obchodzili Dzień Ziemi. To wydarzenie zostało zorganizowane w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą . Hasło tegorocznego śięta to: "Mniejszy ślad - lepszy świat". Każda klasa miała swój wkład w obchody Dnia Ziemi. Były wiersze o treści ekologicznej i piosenka. Niektórzy wykonali plakaty o ochronie naszej planety. Odbył się rownież konkurs z wiedzy przyrodniczej, w którym wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas. Okazało się, że uczniowie posiadają rozległą wiedzę przyrodniczą. Nie byłao przegranych, gdyż wszyscy uzyskali jednakowoą ilość punktów. Trzeba również dodać, iż wszyscy uczniowie pięknie się prezentowali w kolorach Ziemi.

        • Spektakl profilaktyczny Teatru Magiczna Scena
          • Spektakl profilaktyczny Teatru Magiczna Scena

          •           W dniu 18 kwietnia 2024 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru  „Magiczna Scena”. Odbyły się dwa spektakle profilaktyczne. Pierwszy z nich pt. „Księga życzeń ” skierowany był dla uczniów klas 0-III. Była to wypełniona akcją i muzyką opowieść o przyjaźni, dobrym zachowaniu, a w szczególności o szacunku do starszych i drugiego człowieka. Spektakl niósł ze sobą liczne wartości wychowawczo-profilaktyczne, m.in. takie jak podstawowe zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, kształtowanie właściwego zachowania się w różnych sytuacjach, podstawowe zasady dbałości o zdrowie własne i innych czy kształtowanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji, empatia, sprawiedliwa ocena siebie i innych, szacunek dla ludzi , pomoc słabszym jak również profilaktyka zdrowia psychicznego.

            Drugi spektakl dedykowany był uczniom klas starszych. „Szkolne Tarapaty ” , historia przedstawiająca dwoje najlepszych przyjaciół, również odniosła się do ważnych wartości, m.in. takich jak niebezpieczeństwo używania narkotyków, alkoholu oraz dopalaczy, zdrowie psychiczne wśród dzieci/młodzieży, wpływ grupy rówieśniczej na zachowania innych nastolatków, uleganie modzie, obowiązującym trendom co ma niekorzystny wpływ na psychikę młodego człowieka, nieumiejętność podejmowania racjonalnych decyzji w wieku dorastania, jak również niedojrzałość emocjonalna, nierozwinięta w pełni wyobraźnia co za tym idzie brak umiejętności przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji.

            Spektakle prowadzone przez zaproszonych gości zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez dzieci i młodzież.

            Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czerniewicach za sfinalizowanie spektakli i umożliwienie podejmowania działań profilaktycznych w naszej placówce.

        • Cudze chwalicie, swego nie znacie
          • Cudze chwalicie, swego nie znacie

          • 16 kwietnia 2024 roku grupa uczniów z klas od czwartej do siódmej pod opieką pani dyrektor Bogusławy Włodarczyk i pani Wioletty Środy wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Zabytków w województwie łódzkim, który odbył się w drewnianym Kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Czerniewicach. Zaproszeni znakomici goście, władze kościelne,  władze gminy i uczniowie uczestniczyli w konferencji pod hasłem: „ Wielkie sensacje w małych zabytkach”. Wszyscy wysłuchali prelekcji profesorów i osób, które pracowały przy renowacji naszego kościółka. Uczniowie poznali historię „ratowania” drewnianej świątyni. Na zdjęciach pokazywanych podczas wystąpień wszyscy zobaczyli, jak przebiegał proces odkrywania pierwotnego wyglądu kościoła. Uczestnicy mogli posłuchać o próbach interpretacji polichromii z XVI i XVII wieku znajdujących się na ścianach. Dowiedzieli się także, że nasza świątynia pochodzi z I połowy XV wieku i jest najstarszym drewnianym kościołem na Mazowszu.

                Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym                 i pouczającym wydarzeniu.

                Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej wspaniale odrestaurowanej starej świątyni.

        • Zawody wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych Bełchatów 2023/24
          • Zawody wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych Bełchatów 2023/24

          •          W dniu 16.04.2024 w Bełchatowie odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego w drużynowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt z klas III i IV, która wygrała zawody powiatowe w Tomaszowie Maz. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze w swoim pierwszym starcie na tak wysokim szczeblu zdobywając V miejsce, IV miejsce przegrywając 1 punktem!!!.  Skład naszej drużyny to: Świderek Julia, Trębacz Julia, Woźniak Nina, Szymańska Nikola, Szadkowska Sandra i Kielan Martyna. Zawodniczkami rezerwowymi były Czyżykowska Zuzanna, Dobosz Kornelia i Lis Maria. Wygrała drużyna z Rawy Mazowieckiej.

                      Nauczycielem przygotowującym tę drużynę do zawodów był Witold Szaliński. Podczas zawodów pomagała nam także uczennica z VII klasy – Milena Skoneczna.

                      Poniżej zdjęcia z mistrzostw województwa w drużynowych biegach przełajowych:

        • II Turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w Łodzi -15.04.2024
          • II Turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w Łodzi -15.04.2024

          • W poniedziałek  15 kwietnia 2024 w klubie Frame w Łodzi rozegrano II turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej, w którym zagrało 70 młodych bilardzistów. Zawodnicy z Promyka Czerniewice  zdobyli 4 medale. Znakomicie zaprezentowały się najmłodsze bilardzistki. I miejsce zajęła Nikola Świderek, II miejsce Weronika Lewandowska,  III miejsce Martyna Kielan, V Julia Przeorska.  Po dwóch turniejach Nikola jest liderką rankingu z dorobkiem 22 pkt., Weronika i Martyna zajmują 2 miejsce - 18 pkt. W grupie juniorów młodszych nasi chłopcy rywalizowali ze starszymi kolegami. Po raz kolejny na  V miejscu uplasował się Krystian Kielan, IX miejsce zajęli Maciej GodalaHubert Wawryszczuk. Juniorka młodsza  Marta Staroń  zajęła III miejsce. W kategorii młodzik -pupil dotychczasowy lider Adrian Lewandowski tym razem zajął IX miejsce, Jan Wiśnik i Ignacy Kotynia zajęli XVII miejsce. Po dwóch turniejach Adrian jest na drugim miejscu w rankingu - 18 pkt.

            W dniach 01.05-05.05.2024 odbędą się w Kielcach Mistrzostwa Polski Juniorów. Prawo startu w tej największej juniorskiej bilardowej imprezie uzyskali: Martyna Rybak - juniorka starsza, odmiana 10-bil 9-bil, Krystian Kielan odmiana 8-bil i 9-bil Maciej Godala odmiana 8-bil i 9-bil, Adrian Lewandowski odmiana 9-bil - juniorzy młodsi, Marta Staroń odmiana 9-bil - juniorki młodsze.  Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

        • PIKINIK W PARKU
          • PIKINIK W PARKU

          • Dzieci z przedszkola w Czerniewicach wraz ze sprzyjającą pogodą wybrały się do parku na piknik. Z uśmiechem na twarzach i wychowawczyniami zapakowały smakołyki i wyruszyły w drogę. Była to świetna okazja do aktywnego i miłego spędzenia czasu na placu zabaw. Wszystkim bardzo się podobało.
            Co najbardziej...? Oczywiście kosztowanie smakołyków. To był bardzo udany dzień, przedszkolaki już nie mogą się doczekać kiedy go powtórzą.

             

  • Galeria zdjęć

      brak danych